Retrevo – informacje o Twoim sprzęcie elektronicznym…

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Retrevo – informacje o Twoim sprzęcie elektronicznym…

Najlepsze z ostatnio coraz bardziej docenianych wyszukiwarek wertykalnych, tematycznie zorientowanych, docierają do zasobów pomijanych przez Google, wydobywają na pierwszy plan wyniki szczególnie ważne dla danego tematu a jednocześnie organizują wyniki w wygodny z punktu widzenia określonej dziedziny sposób.

Niektóre z tego rodzaju wyszukiwarek mają szerszy, niektóre węższy zasięg. Retrevo jest wyszukiwarką o zakresie wąskim: dotyczy wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego i elektronicznych gadżetów. Wpisując np. nazwę i model interesującego nas sprzętu możemy łatwo odnaleźć ogólnodostępne instrukcje obsługi, informacje producenta, oferty ze sklepów internetowych i trochę dodatkowych informacji.

Oczywiście wyszukiwarka ta skoncentrowana jest przede wszystkim na rynku amerykańskim, nie należy zatem spodziewać się szeregu ofert z polskich sklepów internetowych. Trzeba się też liczyć z tym, że część produktów dostępnych na rynku polskim, nie pojawi się w wynikach wyszukiwania. Retrevo jednak wygląda na wyszukiwarkę rozwojową, na pewno świetnie wstępnie zorganizowaną.

Retrevo
Prezentacja wyników w Retrevo

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.