Hakia rozwija społecznościową część projektu.

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Hakia rozwija społecznościową część projektu.

Wydaje się, że wyszukiwarka semantyczna Hakia coraz mocniej stawia na społecznościową część projektu – być może ze względu na wciąż bardzo mało satysfakcjonujące efekty pracy nad samą wyszukiwarką. Niedawno wprowadzona, całkiem ciekawa, opcja Hakia Meet Others (Who asked the same query) została przekształcona w „wysoko wyspecjalizowane discussion-rooms”.

Nowa propozycja Hakii to w zasadzie jedynie próba tematycznego uporządkowania zadawanych przez użytkowników pytań. Pytania mogą być wzbogacone o pliki multimedialne, odpowiedzi mogą być oceniane, możemy także – jak dotąd – skontaktować się z odpowiadającym i poprosić o wyjaśnienie bezpośrednio. Użytkownicy mogą także raportować o spamie, którego jest sporo.

Do przeglądanego przez nas „discussion room” proponowane są także inne, zbliżone tematycznie: np. bardziej bądź mniej ogólne.

AM

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.