Grokker – organizacja klastrów

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Grokker – organizacja klastrów

Grokker – wyszukiwarka przeznaczona z założenia przede wszystkim dla większych firm – ma umożliwiać efektywniejsze wyszukiwanie informacji dzięki organizowaniu listy wyników w odpowiednie kategorie. Oczywiście organizacja informacji w klastry, może być o tyle przydatna, że jest automatycznym filtrem odszukanych stron – może nam też wskazać nieznane wcześniej opcje przyporządkowania poszukiwanych terminów lub fraz do kategorii. Podobnie – być może nawet skuteczniej niż w Grokkerze – organizowana jest lista wyników na przykład w Clusty lub Carrot.

Carrot
Organizacja klastrów w wyszukiwarce Carrot

Grokker
Jedna z wersji organizacji wyników wyszukiwania w Grokker

Wyszukiwarka Grokker – a właściwie ta jej część, która jest dostępna publicznie – korzysta z zasobów Yahoo, Wikipedii i Amazona. Nie jest to zakres imponujący – wynika to stąd, że podstawowym zadaniem tej części Grokkera jest przedstawienie zasad działania wyszukiwarki, która przeznaczona jest przede wszystkim na sprzedaż dla większych organizacji. W wersji komercyjnej zakres wyszukiwania obejmuje także strony indeksowane przez Google, artykuły i newsy, rekordy z różnych komercyjnych baz danych.

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.