THINKMAP – visualthesaurus

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

THINKMAP – visualthesaurus

THINKMAP to oprogramowanie służące wizualnemu przedstawieniu danych w odpowiedniej hierarchii. Jedną z części tego oprogramowania, dostępną online i – niestety tylko w ograniczonym zakresie – bezpłatną, jest visualthesaurus – tezaurus i słownik języka angielskiego, niemieckiego, holenderskiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Najbardziej dopracowana jest wersja angielska.

Wyniki poszukiwania definicji, synonimów i podkategorii słów są prezentowane tak:

visualthesaurus
Prezentacja wyników w Visualthesaurus
Po prawej stronie dostajemy podzieloną na kategorie gramatyczne listę definicji słownikowych dla wszystkich słów pojawiających się na głównej części obrazu wyników. Najechanie kursorem na słowo na mapie albo na łączącą słowa linię wywołuje odpowiednią definicję wraz z kontekstami zastosowania słowa.
W wersji bezpłatnej mamy podczas jednej sesji prawo do niewielkiej ilości poszukiwań. Abonament do płatnej wersji online kosztuje 20 $ rocznie, można pełną wersję testować bezpłatnie przez dwa tygodnie.AM

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.