Nowości w Google Translate

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Nowości w Google Translate

Google Translate do niedawna pozwalał na przetłumaczenie tylko pełnych wyrażeń, teraz udostępniono także słowniki dwujęzyczne: angielsko-niemiecki, -francuski, -hiszpański, -rosyjski, -włoski i -koreański. Wyniki, jak to w Google, solidne, trudno mieć uwagi do zbytnich uproszczeń (sprawdzałem angielsko-niemiecki i niemiecko-angielski).

Drugą przydatną funkcją Google Translate, która pojawiła się w ostatnich miesiącach, jest wygodna prezentacja wyników poszukiwania w dwóch kolumnach:

Google Translate
Poszukiwane było hasło Chaka Khan na stronach niemieckich (prawa kolumna) a wyniki wyszukiwania zostały zaprezentowane jednocześnie w języku angielskim (lewa kolumna)
Google Translate przekłada krótkie informacje pojawiające się w wynikach wyszukiwania, co znacząco ułatwia poszukiwanie informacji za pomocą Google w mniej znanych językach – do wyboru mamy arabski, chiński, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski, rosyjski, japoński i koreański.AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.