NING – portal społeczności internetowych

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

NING – portal społeczności internetowych

Podczas poszukiwania narzędzi, które mogłyby okazać się przydatne we współpracy ze studentami, trafiłem na całkiem już popularny portal NING – serwis, w którym każdy może stworzyć swój własny, rozbudowany wedle uznania, portal społecznościowy. Nie jest to bynajmniej serwis profilowany edukacyjnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go w ten sposób użyć.

Po zarejestrowaniu się w serwisie, możemy dołączyć do już istniejącej społeczności lub stworzyć własną. Przy tworzeniu własnej wybieramy samodzielnie, jakie moduły będą w niej aktywne (forum, blog, multimedia, zdjęcia, wydarzenia, pobieranie informacji przez RSS), wybieramy jedną z wielu dostępnych templatek i dostosowujemy ją do naszych preferencji estetycznych oraz określamy poziom dostępu (społeczność ograniczona do zaproszonych osób lub dostępna dla wszystkich). Użytkownicy mogą być grupowani.

Za niewielką opłatą w wersji premium możemy podpiąć naszą społeczność na Ning pod własną domenę internetową.

Ning ma między innymi wersję polskojęzyczną (częściowo).

Ning

Panel administracyjny Ning

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.