Evri – analiza zawartości newsów

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Evri – analiza zawartości newsów

Evri to projekt serwisu ułatwiającego orientację w zawartości serwisów newsowych. W wersji beta dopiero ok. miesiąc temu ujrzał światło dzienne – dostęp do niego na razie jest ograniczony. Niestety mimo ogłoszonego wszem i wobec startu serwisu, nie za wiele możemy się o nim dowiedzieć i nie za wiele z niego skorzystać – podstawowe funkcje serwisu obserwować możemy tylko w bardzo ograniczonym zakresie: przede wszystkim nie możemy wpisywać własnych terminów wyszukiwania.

Celem Evri będzie stworzenie wyszukiwarki pokazującej możliwe połączenia między wyszukiwanym terminem i innymi terminami występującymi w serwisach newsowych. Aktualnie nie można samodzielnie wpisać żadnego terminu. Użytkownicy mogą kliknąć na jeden z kilku proponowanych przez Evri:

Evri

Jak widać, Evri potrafi wydobyć z newsów pojęcia z kilku wyszczególnionych kategorii (osoba, lokalizacja geograficzna, organizacja) i wskazać ich częste współwystępowanie. W przypadku Baracka Obamy Evri wskazuje na przykład „Berlin”, z racji niedawnej wizyty tego polityka w stolicy Niemiec.

Evri zamierza reklamować swój serwis w całkiem popularny ostatnimi czasy sposób: przez popularyzację widgeta z podstawowymi funkcjonalnościami serwisu:

Evri

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.