Swotti – jeszcze jedna wyszukiwarka opinii

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Swotti – jeszcze jedna wyszukiwarka opinii

Do ciekawszych wyszukiwarek opinii zaliczyć należy Swotti. Po wpisaniu terminu w oknie wyszukiwarki, najpierw otrzymamy informację, że termin ten wydaje się należeć do określonej kategorii – np. miejsca. Następnie przeprowadzana jest analiza zawartości wyników wyszukiwania i kategorialny podział treści. Swotti analizuje także wyszukane opinie pod kątem pozytywnego lub negatywnego wartościowania. Opinie są traktowane jako pozytywne lub negatywne w związku z rozpoznawaniem w nich określonych terminów wartościujących (np. excellent, amazing, wrong, to recommend itp.).

Skuteczność rozpoznania terminu możemy docenić oglądając także przykładowe zdjęcia związane z wyszukiwanym terminem:

Swotti

Warto zauważyć, że Swotti nie ogranicza się do przeszukiwania stron różnych społeczności internetowych. Opinie w wynikach wyszukiwania pochodzą z różnych stron i wynikają z rozpoznania przez Swotti terminów wartościujących.

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.