FindingDulcinea – cd. human powered search

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

FindingDulcinea – cd. human powered search

FindingDulcinea to połączenie portalu informacyjnego, katalogu stron internetowych i wyszukiwarki web 2.0. Mam wrażenie, że ma to być przede wszystkim portal edukacyjny, pomagający nauczyć się analizowania i wartościowania dostępnych w sieci źródeł: stron internetowych, newsów, ciekawostek.

FindingDulcinea ma dwie części: wyszukiwawczą i wyraźnie edukacyjną. Edukacyjna to zbiór różnego rodzaju przewodników: dotyczących wyszukiwania, korzystania z komputerów itp.:

FindingDulcinea

FD dodaje czasem własne porady, czasem tylko linki do poradników w sieci.

Poza poradnikami, w FD znajdziemy przegląd newsów podzielonych na kategorie oraz trochę ciekawostek dotyczących sieci.

Druga część FD to wyszukiwarka. Wyszukiwarka może być ograniczona do przeszukiwania zawartości portalu, do stron uznanych przez FD za wartościowe, albo do całej sieci. Wyszukiwanie może być także ograniczane do stron www lub newsów. Wyszukiwarka bazuje na Google.

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.