Zotz Simile – publikacja danych z Zotero

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Zotz Simile – publikacja danych z Zotero

Simile wydało niedawno wygodny dodatek do ZoteroZOTZ. Zotz pozwala na bezpośredni eksport danych zapisanych w Zotero do Exhibit. Dane zapisane w Zotero mogą w ten sposób być upublicznione. Łatwiej będzie też przeszukiwać i filtrować większe zasoby.

Zotz najłatwiej zainstalować ze strony Simile. Działa zarówno z Firefoxem 2.x i 3.x. Oczywiście najpierw należy zainstalować Zotero. Po instalacji do opcji eksportu dołącza się „Export to Citeline”. Kliknięcie na tą opcję wygeneruje taką bazę w Exhibit:

Zotz

Oczywiście po zalogowaniu w Citeline możemy spersonalizować wygląd strony i zmienić domyślne podpisy i nagłówki. Co najważniejsze, dostajemy bardzo elastyczną i wygodną w obsłudze bazę w Exhibit zawierającą nasze zbiory z Zotero.

AM.

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.