Triplify – reprezentacja semantyczna Twojej strony

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Triplify – reprezentacja semantyczna Twojej strony

Dodanie do naszej strony internetowej informacji w RDF często bywa mało skomplikowane. Dla systemu WordPress mamy do dyspozycji na przykład SIOC-Plugin eksportujący dane do modelu SIOC, podobne dodatki możemy znaleźć do różnych systemów forów dyskusyjnych. Wygenerowanie odpowiedniego pliku FOAF zależy od naszej własnej inwencji i ochoty – zacząć możemy posługując się aplikacją FOAF-a-matic.

Triplify jest małą aplikacją ułatwiającą dodanie metaopisu w rdf niezależnie od typu naszej strony internetowej. Podane są wstępne gotowe konfiguracje dla kilku systemów: Joomli, WordPress, Drupal, osCommerce i paru innych. Jak działa Triplify: przede wszystkim w skrypcie musimy wpisać interesujące nas dziedziny interpretacji – czyli wskazać odpowiednie ontologie. Następnie definiujemy powiązania kategorii ze wskazanych ontologii z kategoriami bazy danych, w której zawarta jest treść naszej strony internetowej. Wcześniej musimy zapewnić Triplify bezpośredni dostęp do tej bazy. W przypadku aplikacji, do których Triplify nie dostarcza gotowych schematów, konieczne będzie ręczne przypisanie pól bazy do kategorii wybranych ontologii.

AM

Zemanta Pixie

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.