Semantify!

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Semantify!

Semantify to część fantastycznego serwisu Dapper.net. Dapper jest znakomitym narzędziem przetwarzania zawartych w dokumentach sieciowych informacji. W szczególności dapper ułatwia monitorowanie informacji na stronach www nie zawierających kanału RSS, ewentualnie gdy kanał ten nie zawiera potrzebnych nam danych. Semantify – dodatek do Dappera – ma ułatwić stworzenie metaopisu w RDF dla dowolnej strony internetowej.

Jak działa Semantify? Najpierw tworzymy dappera dla naszej strony. Przy określaniu „field names” naszego dappera używamy kategorii z ontologii DublinCore, FOAF, GeoRSS lub MediaRSS. Po utworzeniu takiego dappera generujemy kod, który wklejamy na stronę internetową. Gdy robot wyszukiwarki poszukującej plików rdf wchodzi na stronę z tym kodem, otrzymuje wygenerowany przez Semantify metaopis naszej strony.

Wadą Semantify jest mały zakres ontologii – DublinCore, FOAF oraz GeoRSS i MediaRSS. Semantify nie tworzy metaopisu np. w popularnych SIOC, DOAP.

AM

Reblog this post [with Zemanta]

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.