Personalizacja aplikacji blogowej Zemanta

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

Personalizacja aplikacji blogowej Zemanta

Zemanta jest programem podpowiadającym „na żywo” linki oraz inne artykuły i pliki graficzne do treści wpisywanego na bloga posta. Zemanta wybiera podpowiedzi na podstawie wyboru słów kluczowych z posta i wyszukiwania postów w technorati i flickr oraz google (więcej o Zemanta na niniejszym blogu tutaj). Wprowadzona niedawno modyfikacja pozwala na dość daleko idącą personalizację systemu podpowiedzi.

Zemanta w nowej wersji może być zintegrowana z profilem na Facebook, Twitter lub Flickr. Zaletą takiego połączenia ma być sugerowanie linków z tych społeczności, w których udział ma autor posta: z grup i grona znajomych z portali społecznościowych.

Co jednak najbardziej godne uznania, to fakt, że w nowej wersji Zemanta możemy ograniczyć zakres wyszukiwania tematycznie zbliżonych artykułów pochodzących z innych źródeł do tych, które sami uznajemy za godne uwagi. Nie wymaga to od użytkownika żmudnego wpisywania adresów stron – wystarczy wyeksportować dane z czytnika RSS do formatu OPML i podać Zemancie wyeksportowaną listę.

AM

Reblog this post [with Zemanta]

O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.