IResearch-Reporter, czyli informacje z wyszukiwarki

Artur Machlarz ByArtur Machlarz

IResearch-Reporter, czyli informacje z wyszukiwarki

IResearch Reporter to aplikacja, która, bazując na wynikach wyszukiwania Google, kompiluje teksty związane z wyszukiwanym słowem kluczowym lub frazą. IResearch Reporter ma z założenia być nie wyszukiwarką stron internetowych, ale ma bezpośrednio dostarczać informacje wyekstrahowane ze stu najlepszych wyników wyszukiwania.

IResearch Reporter ma zatem za zadanie: dokonać odpowiedniego wartościowania stron internetowych (pod względem ich zawartości informacyjnej) i dokonać automatycznej komplilacji tekstów z dokumentów pochodzących z tych wyników. Zgodnie z założeniami, skompilowane teksty powinny być sensowne, dobrze uporządkowane i gramatycznie poprawne. Problem gramatycznego uporządkowania jest oczywiście najprostszy do spełnienia, ale już względnie sensowne złożenie akapitów sprawia aplikacji trudność, o ile nie są to pełne akapity zaczerpnięte np. z Wikipedii.

IRR dostarczać ma zatem informacji trojakiego rodzaju: informacji o najbardziej wartościowych pod względem zawartości informacyjnej źródłach, listę kategorii związanych z pytaniem oraz przegląd treści zawartych w liście wyników. Aktualnie działanie IRR jest ograniczone tylko do języka angielskiego

IRR

Próbka wygenerowanego przez IRR tekstu. Odnośniki do przypisów otwierają informacje o źródłach.

IRR
Informacje dodatkowe zamieszczone pod wygenerowanym tekstem.

AM.


O autorze

Artur Machlarz

Artur Machlarz administrator

Od 2005 pracuje jako infobroker, zajmuje się wyszukiwaniem i opracowywaniem informacji. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych baz danych. Jako pracownik naukowy zajmuje się modelami przetwarzania informacji w systemach rozproszonych. Lubi się wspinać i grać na kontrabasie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.